شستشوی نمای سنگ

شستشوی نمای سنگی

در دنیای امروز ساختمان های بزرگ و چند طبقه جزء اصلی و جدا نشدنی شهر های بزرگ شده است. این ساختمان ها دارای نما های زیبایی می باشد که یکی از این نما ها نمای سنگی می باشد. شستشوی نمای سنگی یکی از وظایف مهم افراد در برابر نظافت ساختمان ها می باشد.

برای شستشوی نمای سنگی باید از تجهیزات و وسایل زیادی استفاده کرد تا بتوان تمام قسمت های نمای ساختمان را تمیز کرد. شستشوی سنگ نمای ساختمان امری لازم و ضروری می باشد تا ساختمان از نظر ظاهری زیبایی خود را از دست ندهد. همچنین نظافت سنگ نمای ساختمان به این دلیل حائز اهمیت می باشد که با نشستن آلودگی و کثیفی ها به مقدار زیاد روی سنگ نما ها، نما دچار فرسایش خواهد شد و در مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. عمر سنگ نما رابطه ی مستقیمی با تمیزی و نظافت آن دارد.

پوشش نمای ساختمان می تواند از جنس سنگ باشد. سنگ یکی از نما های پر طرفدار و پر کاربرد در بین نما های ساختمان می باشد. نمای سنگی نیز مانند هر نمای دیگری احتیاج به شست و شو و پاکیزگی دارد و باید هر چند وقت یک بار تمیز شود. سنگ های به کار رفته در نما ها می توانند بدون ساب و یا ساب خورده می باشند. ساختمان هایی که با سنگ های بدون ساب تزیین شده اند بیشتر دچار آلودگی و کثیفی خواهند شد زیرا این سنگ ها خلل و شیار هایی دارند که مناسب تجمع آلودگی ها می باشد.

شستشوی نمای سنگی ساختمان به وسیله ی شرکت های زیادی انجام می شود که در این کار دارای تخصص و مهارت های لازم می باشند.

شستشوی نمای سنگی با طناب

شستشوی نمای سنگی ساختمان بوسیله طناب یکی از روش های نماشویی می باشد. دسترسی با طناب شستشوی نمای سنگی به تمام قسمت های ساختمان انجام می پذیرد. در این روش فرد به وسیله ی طناب از ساختمان آویزان شده و شروع به نماشویی آن می کند. طناب باید بسیار محکم و از جنس استاتیک باشد. این نوع از طناب دارای کشش بالایی دارد و در مقابل ساییدگی نیز بسیار مقاوم می باشد. به مراحل انجام کار در ارتفاع توسط وسایل تخصصی راپل می گویند.

 

شستشوی نمای سنگی

برای شستشوی نمای سنگی ابتدا باید به وسیله ی واترجت سنگ نما تمام قسمت های ساختمان آب گرفته و شست و شو شوند تا گرد و غبار از سطح آن پاک شود. پس از آن با استفاده از مایع های مخصوص شستشوی نمای سنگی شروع می شود.

در نماشویی با طناب یا Rope Access باید نکات زیادی رعایت شود تا این عمل به خوبی و درستی انجام شود. این نکات شامل موارد زیر می باشد.

افراد مشغول به این کار باید با صخره نوردی آشنایی مختصری داشته باشند.

استفاده از طناب محافظ برای افراد واجب و ضروری می باشد. این امر به این دلیل است که اگر زمانی طناب اصلی پاره شد طناب دیگری وجود داشته باشد که از فرد محافظت کرده و مانع سقوط او شود.

کیفیت تجهیزات مورد استفاده در شستشوی نمای سنگی با طناب بسیار مهم می باشد.

افراد متخصص باید سلامت کامل جسمی را داشته باشند تا در ارتفاع مشکلی برای آن ها پیش نیاید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :