پیچ و رولپلاک نما بدون داربست چه لزوم و مزایایی دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 13 بهمن 1398 در ساعت 13 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای بسیاری از ساکنین و افراد مقیم در ساختمان و سازه هایی با نمای سنگی این، سوال وجود دارد، که پیچ و رولپلاک نما بدون داربست، اصلا چه اهمیتی دارد و چرا باید انجام شود؟ بعضی از افراد، با این گمان که، این کار و پیچ و رولپلاک نما بدون داربست، لزوم چندانی ندارد و تنها هزینه تراشی است، آن را کاملا بیهوده می دانند.

اما اشتباه ما ایرانیان نه تنها در مورد این موضوع، بلکه در سایر موارد؛ این موضوع است که فکر می کنیم، همه چیز را می دانیم؛ در حالی که اصلا اینطور نیست و موضوع پیچ و رولپلاک نما بدون داربست یک کار واجب و کاملا تخصصی است.

در این مطلب با توجه به اهمیت بالای این موضوع و راپل و پیچ کردن سنگ نمای ساختمان، داراست، سعی خواهیم کرد، اطلاعات تخصصی و مفیدی را، در این باره و پیچ کردن سنگ نمای ساختمان در اختیار شما، مخاطبان و مشتریان عزیز قرار دهیم.

چرا باید پیچ کردن سنگ نمای ساختمان، را انجام دهیم؟

در پاسخ به این سوال، باید گفت که حتما بسیاری از ساکنین و یا حتی رهگذران، هنگامی که از کنار یک ساختمان با نمای سنگی عبور می کنند، و می بینند که در عین نوساز بودن بنا، برخی از سنگ های نما شکسته یا افتاده است، از خود می پرسند، آیا راهی برای جلوگیری از این مشکل وجود ندارد؟

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان خصوصا در فصول سرد، که احتمال هوازدگی در نمای سنگی ساختمان، بیشتر امکان دارد، سبب وقوع این مسایل می شود.

علت این موضوع بیشتر به این دلیل است که در اجرای اولیه نما، عدم دقت و توجه به این موضوع که اسکوپ گذاری پشت سنگ ها، جهت پیشگیری از سقوط و جدا نشدن سنگ است و نه نگه داشتن و تحمل وزن زیاد سنگ، بر می گردد.

راه های جلوگیری از سقوط و خرابی نمای سنگ به وسیله ی پیچ و رولپلاک نما بدون داربست:

همانگونه که می دانید مواردی همچون نشست همگن سازه و وقوع زلزله، آن هم در کشور پر لرزه ی ما، امری غیر قابل اجتناب است. این موارد به راحتی می توانند، سبب شکستگی، خرابی و یا حتی احتمال افتادن سنگ ها شود. گذشته از اینکه این معضل می تواند چه خطراتی به همراه داشته باشد، چند راهکار ساده در ارتباط با پیچ و رولپلاک نما بدون داربست، می تواند کمک زیادی به جلوگیری از وقوع این موارد نماید:

در درجه اول، می توان گفت که پیچ و رولپلاک نما بدون داربست و پیچ و رولپلاک نمای سنگی، می تواند تا مدت بسیاری زیادی، زیبایی و یکپارچگی نما را ضمانت نماید.

از دیگر مزایای پیچ و رولپلاک نما بدون داربست و اجرای پیچ و رولپلاک نمودن نمای سنگی به وسیله ی طناب یا rope access این است که، می تواند از افتادن و سقوط سنگ ها بر روی سر عابرین پیاده و احتمال خطر جانی، کاملا جلوگیری کند.

اجرای پیچ و رولپلاک نما بدون داربست با پیوند آنها از طریق پیچرولپلاک، توسط افراد آموزش دیده ی حرفه ای در زمینه ی کار در ارتفاع، و یا بهره بردن از انکر های پلاستیکی، در جاهایی که امکان استفاده از پیچ وجود ندارد، می تواند سبب بالا رفتن بسیار زیاد سرعت در کار و همچنین جلوگیری از هزینه ی نصب داربست گردد. 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :